Επιλογή Σελίδας

ΔΙΟΙΚΗΣΗ

ΔΙΑΤΕΛΕΣΑΝΤΕΣ ΠΡΟΪΣΤΑΜΕΝΟΙ ΕΦΕΤΕΙΟΥ ΑΘΗΝΩΝ
1974 – 1994

 

ΓΕΩΡΓΙΟΣ ΚΑΛΟΓΕΡΟΠΟΥΛΟΣ Αρεοπαγίτης 11/10/1974 – 22/3/1976
ΣΠΥΡΙΔΩΝ ΚΟΛΛΑΣ Αρεοπαγίτης 23/03/1976 – 23/3/1978
ΑΡΙΣΤΕΙΔΗΣ ΤΕΝΤΕΣ Αρεοπαγίτης 09/08/1978 – 1/7/1979
ΜΙΛΤΙΑΔΗΣ ΟΙΚΟΝΟΜΟΠΟΥΛΟΣ Αρεοπαγίτης 02/07/1979 – 2/7/1981
ΓΕΩΡΓΙΟΣ ΖΑΒΑΚΟΣ Πρόεδρος Εφετών 03/07/1981 – 2/2/1983
ΙΩΑΝΝΗΣ ΜΑΚΡΗΣ Αρεοπαγίτης 03/02/1983 – 30/6/1984
ΠΑΝΑΓΙΩΤΗΣ ΘΕΟΔΩΡΟΠΟΥΛΟΣ Αρεοπαγίτης 25/07/1984 – 25/7/1986
ΚΩΝΣΤΑΝΤΙΝΟΣ ΔΑΦΕΡΜΟΣ Αρεοπαγίτης 15/09/1986 – 26/11/1987
ΣΑΜΟΥΗΛ ΣΑΜΟΥΗΛ Αρεοπαγίτης 27/11/1987 – 27/11/1989
ΧΡΗΣΤΟΣ ΠΛΟΥΜΗΣ Αρεοπαγίτης 05/01/1990 – 12/5/1991
ΑΘΑΝΑΣΙΟΣ ΣΙΟΥΛΑΣ Αρεοπαγίτης 13/05/1991 – 22/9/1992
ΚΩΝΣΤΑΝΤΙΝΟΣ ΚΩΣΤΟΠΟΥΛΟΣ Αρεοπαγίτης 23/09/1992 – 26/11/1993
ΝΙΚΟΛΑΟΣ ΣΤΥΛΙΑΝΑΚΗΣ Αρεοπαγίτης 26/11/1993 – 17/12/1993
ΙΩΑΝΝΗΣ ΠΑΡΠΟΥΛΑΣ Πρόεδρος Εφετών 18/12/1993 – 25/2/1994

ΕΚΛΕΓΜΕΝΟΙ ΠΡΟΕΔΡΟΙ ΣΥΜΒΟΥΛΙΟΥ ΔΙΟΙΚΗΣΗΣ ΕΦΕΤΕΙΟΥ ΑΘΗΝΩΝ

ΓΕΩΡΓΙΟΣ ΚΑΝΕΛΛΟΠΟΥΛΟΣ Πρόεδρος Εφετών 26/02/1994 – 22/11/1996
ΟΛΥΜΠΙΟΣ ΑΛΙΦΙΕΡΗΣ Πρόεδρος Εφετών 23/11/1996 – 06/03/1998
ΕΜΜΑΝΟΥΗΛ Δ. ΣΕΡΓΑΚΗΣ Πρόεδρος Εφετών 07/03/1998 – 07/03/2000
ΧΑΡΙΔΗΜΟΣ Ν. ΠΑΠΑΔΑΚΗΣ Πρόεδρος Εφετών 08/03/2000 – 30/06/2005
ΙΩΑΝΝΗΣ ΤΕΝΤΕΣ Αρεοπαγίτης 01/07/2005 – 30/09/2006
ΒΑΣΙΛΕΙΟΣ ΦΟΥΚΑΣ Αρεοπαγίτης 01/10/2006 – 30/09/2008
ΓΕΩΡΓΙΟΣ Δ. ΓΙΑΝΝΟΥΛΗΣ Αρεοπαγίτης 01/10/2008 – 18/04/2010
ΙΩΑΝΝΗΣ ΧΑΜΗΛΟΘΩΡΗΣ Αρεοπαγίτης 19/04/2010 – 30/09/2012
ΧΑΡΑΛΑΜΠΟΣ ΜΑΧΑΙΡΑΣ Αρεοπαγίτης 01/10/2012 – 30/09/2014
ΔΗΜΗΤΡΙΟΣ ΜΟΚΚΑΣ Αρεοπαγίτης 01/10/2014 – 13/02/2016
ΝΙΚΟΛΑΟΣ ΔΑΥΡΟΣ Πρόεδρος Εφετών 22/02/2016 – 30/09/2016
ΘΕΟΔΩΡΟΣ ΚΑΝΕΛΛΟΠΟΥΛΟΣ Αρεοπαγίτης 01/10/2016 – 30/09/2018